13. ročník akcelerátoru Můj první milion sází na mentoring i lákavou investici
Cena je to, co zaplatíš. Hodnota je to, co dostaneš. Warren Buffet

Cílem akceleračního programu Můj první milion je nasměrovat tě na reálný byznys, poskytnout ti exkluzivní kontakty, investora, podílet se na tvém růstu a podpořit tvoje zviditelnění. Nástroje máme prvotřídní: zkušenosti, znalosti a know-how těch nejlepších!

Vysokoškoláci, středoškoláci i kdokoli z veřejnosti – každý se může přihlásit. Podstatou akceleračního programu je zpracování podnikatelského záměru a jeho rozvoj za pomoci našich mentorů. Koho že? Úspěšných podnikatelů i odborníků nejen ze Zlínského kraje.

Bojuj i ty o svůj první milion

Registrovat se můžeš od 1. října 2019, deadline pro přihlášení do obou kategorií – Vysoká škola/Veřejnost a Střední škola – je 16. února 2020. Poté v průběhu února 2020 porota vybere top 10 podnikatelských záměrů, které postoupí do akceleračního programu. Ten ti během osmi týdnů nabídne odborné workshopy a konzultace od zkušených mentorů.

Prohloubí tvé znalosti obchodního modelu, marketingu, právních aspektů, vedení projektů, podnikových financí, ale zhodnotí a zdokonalí také tvoje prezentační dovednosti. Posune tě od myšlenky ke skutečnému byznysu a naučí tě poprat se s překážkami, s nimiž se můžeš na své cestě k prvnímu milionu setkat. Z 10 zúčastněných projektů na závěr vzejdou 3 nejlepší, kteří si odnesou hodnotné ceny a možná i investici až 1 500 000 korun. Bude mezi nimi ten tvůj? To nezjistíš, když to nezkusíš. Přihlášku najdeš na www.mujprvnimilion.cz

Nejlepší nápady přicházejí jako vtip. Přemýšlejte co nejvíce s humorem. David Ogilvy

Během dvanácti předchozích ročníků nás soutěžící pokaždé přesvědčili, že projekt Můj první milion má smysl. Že mladí lidé rozhodně nepostrádají kreativitu a dobré nápady, ale chybí jim odvaha, kontakty a někdy i motivace pro to, aby svůj podnikatelský sen začali žít. I letos jsme proto připravení pomoci rozvíjet jejich inovativní myšlenky a osvěžit tak zlínské podnikatelské prostředí o nové atraktivní projekty,“ uvedl Pavel Slováček, jednatel Technologického inovačního centra Zlín.

Mentoring – zkušenosti, znalosti a know-how těch nejlepších                                 

S kým se letos můžeš v akcelerátoru setkat osobně? S profesionály a odborníky ve svých oborech, zkušenými byznysmeny i investory. Tradičními partnery jsou Zlínský kraj, Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje či Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a další.

„Těší nás, že jsme nově navázali spolupráci s Lukášem Rezkem z advokátní kanceláře Petráš Rezek a Martinem Vítkem z crowdfundingové platformy Fundchaser. Mentoring projektu Můj první milion tak nyní pokrývá všechny podnikatelské oblasti. Ceníme si také nově vzniklého partnerství se Statutárním městem Zlín, které mimo jiné poskytuje prostory v budově 23 v továrním areálu,“ uvedla koordinátorka projektu Olesja Lancevská.





„Účastníkům projektu dále nabídnou konzultace třeba Václav Liška ze společnosti Aukro, Jan Podhorný z marketingové agentury MIUZA, investor a podnikatel David Grác, Roman Šalomoun z Jablotronu, Martin Kadlčík z Kupi.cz či Radek Musil stojící za projektem Fundlift,“ doplnila Lancevská.

Odměna pro úspěšné: konzultace, finanční výhry i možná investice

Akcelerátor láká na výhru v podobě finančních a věcných cen, odborné konzultace a exkluzivní kontakty. Novinkou je také možnost získat hodnotnou investici. „Spojili jsme síly a nově budeme udělovat cenu v podobě investice až 1 500 000 korun, protože i financování projektu je jedna z překážek, se kterou se start-up nebo začínající podnikatel nebo podnikatelka na začátku byznysu mohou potýkat,“ prozradila dále Olesja Lancevská.

Jak dopadl minulý ročník?

V předchozím ročníku projektu přijalo Technologické inovační centrum Zlín přihlášky 75 soutěžních záměrů. U odborné poroty ve finále nejvíce zabodovaly slaměné motýlky Natural Bow Tie, za nimiž stojí podnikatelka Martina Josefa Veselá. „Můj první milion mi opravdu přinesl milion zážitků a zkušeností. Akcelerační program mi poskytl kvalitní mentoring od zkušených leaderů, množství zajímavých přednášek a workshopů i cenné příležitosti. Poznala jsem spoustu nových a inspirativních osobností a mohla jsem si začít pomalu, ale jistě plnit si svůj sen a jít cestou za prvním milionem,“ zhodnotila zpětně svou účast v soutěži vítězka minulého ročníku, která si kromě hlavní ceny odnesla i Speciální cenu banky ČSOB.

Na druhém místě skončil záměr Soulwood design Olgy & Pavla Slívových. Třetí příčku pak obsadil Martin Šilc, který se věnuje tvorbě vlastních deskových her. Za zmínku stojí určitě i projekt RepeteBox, který se mezi první trojkou neumístil, i přesto považuje Richard Bystřický, CEO společnosti, služby akcelerátoru pro své podnikání za mimořádně přínosné. „Účast mi poskytla okamžitou zpětnou vazbu, jak postupovat při budování funkčního business modelu našeho nápadu na znovupoužitelné obaly pro e-shopy a zároveň mi předložila spoustu podnětů, jakým způsobem přemýšlet do budoucna, což s odstupem času oceňuji stále více a více,“ pochválil Richard Bystřický projekt Můj první milion.

Kategorii určenou pro studenty středních škol suverénně ovládl David Derka ze Střední průmyslové školy Zlín se svým záměrem exkluzivních, ručně vyráběných kuchyňských nožů. „Můj první milion mi toho dal hodně. To nejcennější je, že mě přiměl zamyslet se nad svým podnikáním a říct si, co vlastně chci a jak toho dosáhnu. Už samotná příprava byla přínosná,“ pochválil projekt mladý potenciální milionář Derka.

Více info na www.mujprvnimilion.cz

Mgr. Olesja Lancevská

Koordinátorka projektu

+420 739 570 792

lancevska@ticzlin.cz


Technologické inovační centrum s.r.o.

Vavrečkova 5262, budova 23, 760 01 Zlín

www.mujprvnimilion.cz

www.facebook.com/TICZlin



Stáhnout soubor: A3_Arnold_15.pdf